KBUDEK

Laboratuvar
Kullanıcı Kodu
Şifre


 
         KBUDEK sitesi ile ilgili sorularınız için
0212 241 26 53
numaralı telefonu arayabilirsiniz.


     
Sağlık Bakanlığı'nın istemiş olduğu Toplam Analitik Hata (TAH) ile ilgili çalışmamız yayına verilmiştir. İç kalite kontroldan elde edeceğiniz %CV değerlerini girdiğinizde KBUDEK tarafından hesaplanan %BIAS değerleri de eklenerek toplam analitik hata değerleri hesaplanmaktadır. Hesaplanan Toplam Analitik Hata Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu hedefler ile İzin Verilen Hata Raporu'nda karşılaştırılmaktadır.

Her yıl Prof.Dr.Kaya Emerk Kalite Ödülleri verilecektir. Detaylar Bilgilendirme sayfasında yer almaktadır.

Eylül ayı raporları yayınlanmıştır. Lütfen Ekim ayı örneklerinin sonuç girişini zamanında yapınız. Ay sonuna bırakmayınız.

Sayın KBUDEK Katılımcıları,
2015 yılı değerlendirmelerinde geleneksel istatistik yöntemlerin yerine ortancayı (medyanı) esas alan robust modeli ile değerlendirme yapılmaya başlanmıştır. Yine aynı yıl, ulusal kalite kontrol programız KBUDEK e uluslarası katılımcılarının da eklenmesi ve 17043 standartlı akreditasyon çalışmaları çerçevesinde, raporlarda belirsizlik değerlerine yer verilmiştir. Bu konuda pratik ve faydalı bilgiler edinmek isteyen katılımcılarımız aynı zamanda KBUDEK programının koordinatörlüğünü yürüten Prof.Dr.Kaya Emerk e ait olan
Klinik Laboratuvarlarda Ölçüm Belirsizliği isimli kitabından faydalanabilirler. Kitaba KBUDEK Sitesi içindeki Dökümanlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sitemiz Internet Explorer 7.0 ve sonrasındaki sürümlerinde sorunsuz çalışacak şekilde test edilerek yayına verilmiştir. Özellikle raporların bilgisayarınıza PDF olarak saklanması sırasında Google Chrome tarayıcısının eski sürümlerinde sorun yaşayabilirsiniz. Lütfen kullanmış olduğunuz tarayıcınızın güncel olmasına özen gösterin.

Site kullanımı ve değerlendirme sonuçları ile ilgili bilgi almak için (0212) 2344093 numaralı telefondan Yazılım Geliştirme Sorumlusu Levent Üncü'ye ulaşabilirsiniz.20.10.2017 Cuma